ОРТ в Україні
Ми в соцмережах:
Головна мета та суть діяльності представництв ОРТу полягає у підвищенні рівня життя і добробуту через навчання і освіту, як єврейського народу, так і інших народів світу.
Крістіна Килинчарслан
Крістіна Килинчарслан - курсант льотної академії Національного авіаційного університету
ОРТ в УкраїніШколи та центриЧернівціЧернівецька спеціалізована школа ОРТ №41

Чернівецька спеціалізована школа ОРТ №41

Школа «ОРТ» №41 з поглибленим вивченням єврейського етнокультурного компонента м. Чернівці    

Чернівецька єврейська спеціалізована школа №41 була відкрита в 1991 році. У 2011 році школа була офіційно перейменована в школу «ОРТ».

Чернівецька школа №41 вважається однією з кращих на Буковині. За 24 роки свого існування вона стала духовним центром, де учні, вчителі та батьки повертаються до своїх національних витоків, вчаться толерантному і шанобливому ставленню до будь-яких культур та традицій і створюються всі умови для всебічного розвитку особистості, а єврейські свята відзначають разом, великою шкільною сім'єю.

У школі навчаються 326 учнів. Педагогічний колектив школи включає 30 викладачів, 14 з яких є переможцями міських та обласних конкурсів «Учитель року», 6 - нагороджені почесним званням «Відмінник освіти України», 5 - автори програм з предметів єврейського циклу.

За договором про співпрацю між благодійною установою «Освітні ресурси та технологічний тренінг» та школою один з пріоритетних напрямків – технологічний, який забезпечує вивчення курсу інформатики з 3 класу, посилене вивчення математики та інформатики з 5 класу, технології та комп’ютерний дизайн в старших класах.

Чернівецька школа «ОРТ» №41 є однією з небагатьох українських шкіл, яка працює за системою Талі (тобто як школа з поглибленим вивченням іудаїзму). У школі ведеться викладання профільних предметів: івриту, історії єврейського народу, традицій єврейського народу, єврейської літератури, а також вивчається спецкурс «Катастрофа європейського єврейства».

На базі школи функціонує «Недільна школа», навчальна програма якої також включає іврит, традиції, історію єврейського народу і єврейські танці. Це альтернативна форма навчання для тих дітей, які з різних причин не можуть навчатися в загальноосвітній єврейській школі. Робота в недільній школі будується за сімейним типом: для дітей та їх батьків.

Дізнатись більше...Дивіться також: