ОРТ в Україні
Ми в соцмережах:
Головна мета та суть діяльності представництв ОРТу полягає у підвищенні рівня життя і добробуту через навчання і освіту, як єврейського народу, так і інших народів світу.
Крістіна Килинчарслан
Крістіна Килинчарслан - курсант льотної академії Національного авіаційного університету
ОРТ в УкраїніШколи та центриДніпропетровськДніпропетровська міська спеціалізована школа №144

Дніпропетровська міська спеціалізована школа №144

Дніпропетровська міська спеціалізована школа №144 з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій

Єврейська школа Дніпропетровська - одна з перших в СНД, і в ній навчається найбільша кількість дітей. Її повна назва - Дніпропетровська міська спеціалізована школа «Ор Авнер» Хабад Любавич ім. Леві Іцхака Шнеєрсона з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу і єврейських традицій.

Вона була заснована в 1991 р, коли рішенням міськвиконкому у вересні були організовані єврейські класи в середній школі №58, яка знаходилася на вулиці Пастера. Школа створена завдяки підтримці фонду «Ор Авнер - Хабад Любавич» на чолі з її президентом паном Леві Лєваєвим.

1 листопада 1991 єврейські класи були перетворені в єврейську школу, що отримала номер 144. У школі тоді було 216 учнів. У березні 1993р. міськвиконкомом було прийнято рішення про передачу єврейській школі будівлі інтернату для дітей-сиріт, і школа переїхала з вулиці Пастера на вулицю Мініна (від листопада 2015 вул. Менахема-Мендела Шнеерсона), де вона знаходиться і зараз.

На сьогоднішній день в школі навчається близько 430 учнів. Поряд із загальноосвітніми предметами всі учні школи отримують базові знання з івриту, єврейської історії та традиції, культурі єврейського народу.

З 2000 року в школі функціонує інформаційно-технологічний центр «ОРТ», завдяки якому учні школи мають можливість навчатися інформаційно-комп'ютерним технологіям і, починаючи з самих молодших класів, вивчають всі дисципліни з комп'ютерною та аудіовізуальної підтримкою.

Школа забезпечує усіх своїх учнів безкоштовним транспортом у всі райони міста, кошерним харчуванням і різноманітними позашкільними заходами і факультативами. Учні школи неодноразово були переможцями та призерами вікторин, конкурсів та олімпіад, у тому числі міжнародних.

Школа бере найактивнішу участь у житті єврейської громади. У школи більше тисячі випускників. Вони є її гордістю. По закінченні єврейської школи вони мають можливість продовжити навчання в престижних вузах України, Ізраїлю, Австрії, Німеччини, Сполучених Штатах Америки.

Дізнатись більше...Дивіться також: