ОРТ в Україні
Ми в соцмережах:
Головна мета та суть діяльності представництв ОРТу полягає у підвищенні рівня життя і добробуту через навчання і освіту, як єврейського народу, так і інших народів світу.
Крістіна Килинчарслан
Крістіна Килинчарслан - курсант льотної академії Національного авіаційного університету
ОРТ в УкраїніШколи та центриОдесаСпеціалізована загальноосвітня школа «ОРТ» №94

Спеціалізована загальноосвітня школа «ОРТ» №94

В 1864 році в Одесі було створене товариство "ТРУД"; ідея створення цього товариства полягала   в тому, щоб навчити євреїв навичкам ремісництва, подібно до тієї ж ідеї, яка була розроблена і офіційно зареєстрована в Санкт-Петербурзі в 1880 році.

У грудні 1865 товариство "Труд" організувало дві ремісничі майстерні - для столярів і слюсарів. «Труд» надавав студентам не тільки знання, а й сприяв працевлаштуванню випускників. У 1896 році, за підтримки місцевих промисловців і купців, в першій великій школі на вулиці Базарній 17 з’явились майстерні. Ця школа стала першим єврейським професійним училищем і  продовжувала свою роботу протягом радянського періоду, аж до 1941 року.

Проголошення України як незалежної держави в 1991 році і її нова політика по відношенню до національних меншин надала можливість реалізувати ідею відродження єврейських шкіл.  В листопаді 1993 року за допомогою єврейської громади Одеси була створена єврейська недільна школа «Талі», а в 1995 році вона була використана в якості основи для створення єврейської державної школи № 94.

ОРТ відновив свою роботу в Одесі в 1997 році і з тих пір історія ОРТ невіддільна від історії єврейської школи №94 в Одесі.

Одеська спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступеня «ОРТ» №94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики

Працює з 1995 року. У 18 класах школи навчається 418 учнів. У школі вивчається цикл єврейських дисциплін: іврит, культура, традиції, історія єврейського народу, географія Ізраїлю, спецкурс «Голокост», єврейське мистецтво і музика. Цей цикл викладається на основі ізраїльських і авторських програм, контролюється не тільки Міністерством освіти України, а й Міністерством освіти Ізраїлю.В школі функціонує сімейний клуб, шкільний театр та ансамбль пісні «Ніцанім».

Завдяки активній співпраці школи та ОРТу, створені сучасні комп'ютерні класи, використовується унікальне навчальне обладнання (LegoDacta, Robolab), розроблений і викладається курс з вивчення інформатики та ІКТ з 1 по 11 класи, в старших класах проводиться профільне навчання. З 2000 року в програму введено новий для України курс «Технологія», інструментами якого є фізичне та комп'ютерне моделювання на основі Lego Dacta и Lego Mindstorms.

Регулярно, у співпраці з Обласним інститутом удосконалення вчителів, проводяться навчальні семінари для вчителів міста та області.

Дізнатись більше...Дивіться також: